KAMEROVÉ SYSTÉMY

Naším posláním je být spolehlivým partnerem v oblasti bezpečnostních technologií a pomáhat zvyšování úrovně bezpečnosti osob a majetku. Naše strategie se zaměřuje na kvalitu dodávaných technologií a poskytovaných služeb.

 

 

Kamerové systémy - CCTV

nebo-li Closed Circuit Television = uzavřené televizní okruhy(veřejné televizní vysílání je přístupno komukoliv, CCTV obraz je přístupný pouze tomu, kdo je zapojen do konkrétního CCTV okruhu). Tento systém tvoří důležitou součást ochrany objektů a mohou také zajišťovat sledování pohybu osob, vozidel a případně různých technologických dějů. Kamerový systém slouží k monitorování venkovních prostor i míst uvnitř budov, může    se skládat z mnoha druhů kamer od statických po otočné (PTZ), systém může pracovat v automatickém režimu, nebo být ovládán např. ostrahou objektu.

Také se můžete setkat s pojmem průmyslové kamery (nebo průmyslová televize), což vyjadřuje převážně původní využití CCTV kamer pro průmyslové aplikace. Postupem času se tento systém začal využívat ve školství, zdravotnictví, ke sledování dopravy a k mnoha dalším sledováním. Uplatnění našly při zabezpečení různých objektů a tak se můžeme setkat s dalšími pojmy jako bezpečnostní kamery nebo zabezpečovací kamery.

Kamery v současné době využívají snímací čip CCD v barevném nebo černobílém obraze. Vyrábějí se dále v různých provedeních: standartní kamery s CS-závitem pro výměnný objektiv, kompaktní kamery s vestavěným objektivem, dome-kamery pro montáž na strop atd. Pro kamerové systémy s aktivní obsluhou se dají využít tzv speed-dome-kamery, což jsou vlastně dome-kamery s možností vzdáleného otáčení, zoomování a ovládání pomocí speciální klávesnice.

Důležité parametry u kamer:

1. ROZLIŠENÍ

Nejznámějším parametrem pro měření kvality obrazu kamer jsou tzv. televizní řádky (TVL, TV) které se používají jako hodnota horizontálního rozlišení.
Vysoké rozlišení analogových kamer 500-600TVL - nejprodávanější
Střední rozlišení analogových kamer 420-500TVL
Nízké rozlišení analogových kamer do 420TVL  - dnes již nejsou v nabídce

Zcela jiným parametrem je pak rozlišení u IP kamer, které se dnes udává v megapixelech (1.3, 2, 3, 5MPix).
  
Analogový TV standard - rozlišení

PAL - 576 řádků
NTSC - 480 řádků

Digitální TV standard - rozlišení (PAL)

D1 - 720x576
4CIF - 704x576
Polovina D1 - 720x288
2CIF - 704x288
CIF - 352x288

DVD - 720x576

Rozlišení monitoru

QVGA - 320x240
VGA - 640x480
SVGA - 800x600
XGA - 1024x768
 


2. CITLIVOST


- udává, za jakých minimálních světelných podmínek je čip kamery schopen snímat obraz. Udává se v jednotkách Lux, při definované světelnosti objektivu.

• standardní citlivost
- u č/b kamer je typicky 0,1 Lux, u barevných okolo 1 Lux. Vyhovuje pro běžné aplikace za denního světla, nebo umělého osvětlení dostatečné intenzity (obchody, výrobní haly, sklady, kanceláře atd).

• vysoká citlivost (ultracitlivé kamery), LOW LUX
- u č/b kamer dosahuje hodnoty až 0,001 Lux , u barevných cca 0,01 Lux. Tyto kamery vyhovují pro snímání za šera, v noci za umělého pouličního osvětlení, za měsíčního svitu atd. Z uvedeného porovnání je patrné, že č/b kamery mají o řád vyšší citlivost a jsou vhodnější pro snímání ve špatných světelných podmínkách.

• kamery DEN/NOC
- spojují výhody č/b a barevných kamer. Snímací čip pracuje za dostatečných světelných podmínek (den) v barevném režimu. Při poklesu osvětlení pod určitou úroveň (okolo 1 Lux) kamera přepne do č/b režimu a pracuje jako č/b ultracitlivá kamera (s citlivostí až 0,001 Lux) (noc). Při zvýšení intenzity osvětlení (ráno) přepne zpět do barevného režimu. Tyto kamery se používají hlavně pro nepřetržité sledování venkovních prostor (např. městské kamerové systémy atd.) V černobílém režimu navíc umožňuje IR přisvícení, jehož použití je u barevné kamery velmi problematické.

• Kamery se zvýšením citlivosti obrazovou integrací (SENS UP)
- digitální zvýšení citlivosti snímacího prvku CCD prodloužením doby integrace náboje v čipu umožňuje snímání záběrů i při minimálním osvětlení. Citlivost kamer s touto funkcí může být v režimu den/noc až 0,00045 Luxu.

• IR přisvícení
- snímání kamer za extrémně slabého osvětlení se řeší též infračerveným přisvícením kamery. Zpravidla jsou IR diody integrovány do pouzdra kamery a automaticky se spínají po setmění. Takto vybavené kamery mají citlivost 0 Lux (jsou schopné snímat i za naprosté tmy) avšak dosah kamery je omezen dosvitem IR diod , který je podle typu kamery od 3 do 40m. S IR přisvícením se vyrábí kamery č/b i barevné s tím, že za tmy může být vlivem IR osvětlení podání barev zkreslené. Přídavným IR přisvícením lze doplnit i další kamery. Tyto reflektory mohou být buď s IR LED nebo halogenové reflektory s IR filtrem, které mají sice delší dosvit, ale mnohonásobně vyšší spotřebu a menší životnost.. Některé kamery nejsou citlivé na IR přisvícení (většina ultracitlivých kamer), proto je vhodné konzultovat s našimi techniky použité typy kamer.

3. OBJEKTIVY

Při výběru vhodné bezpečnostní kamery hraje důležitou roli výběr objektivu. S kvalitním objektivem dosáhnete maxima z Vaší kamery. Objektivy tvoří volitelné příslušenství většiny bezpečnostních kamer. Objektivy bezpečnostních kamer mají význam především u kvalitních kamer, u kterých může špatně zvolený objektiv degradovat obrazový výkon. Objektivy bezpečnostních kamer jsu rozděleny do kategorií v provedení mikroobjektivy, pevné s manuální clonou, pevné s automatickou clonou, varifokální s manuální clonou, varifokální s automatickou clonou a megapixelové objektivy.
  

4. PŘENOS KAMER

Analogový videosignál je možné pomocí běžných koaxiálních kabelů přenášet na vzdálenost přibližně 300m. Existují koaxiální kabely s nižším útlumem, které umožní tuto vzdálenost překročit.

Velmi často se dnes přenáší videosignál po kroucených párech sdělovacích kabelů (běžný kabel UTP kategorie 5) nebo po optických vláknech, kde se dosahují výrazně vyšší vzdálenosti spolu s lepší odolností signálu proti rušení - stovky metrů až kilometry.

Samostatnou oblastí jsou pak mikrovlnné přenosy videosignálu, které využívání především frekvenční pásma 2.4, 5.3-5.8, 10.3 a 24GHz.

Kabeláž

Kabeláž kamerového systému zahrnuje propojení jednotlivých kamer a DVR rekordéru. V naší nabídce naleznete dvě možná řešení tohoto spojení:

Hotové kabely BNC-DC

Tyto kabely v sobě slučují přenos videosignálu a napájení pro kamery. Jejich instalace je velmi snadná, protože jsou dodávány již s osazenými konektory BNC a DC. Kabely v nabídce naleznete v délkách 10/20/30/40 a 50 metrů. Jiné délky kabeláže můžeme vyrobit. V případě, že Vám při instalaci část kabelu zbude, nejvhodnějším řešením je volné rozložení přebytečného kabelu například na stropním podhledu, či v půdních prostorách.

UTP Kabely

Ve většině případů se při dnešních instalacích používají kabely UTP, shodné s typem kabelů využívaných pro počítačové sítě. Tyto kabely se dodávají v balení po 305 (samoodvíjecí krabice), 500 a 1000 metrech (na cívce). Pro propojení UTP kabelu s DVR rekordérem je třeba použít propojovací sadu - tzv. UTP Balun. Toto zařízení kromě samotného fyzického propojení konektorl zajištuje ještě aktivní převod mezi kabeláží s různou úrovní impedance, tedy mezi koaxiálním kabelem a UTP. Sada UTP balunů se skládá ze dvou částí, z nichž je jedna umístěna přímo u DVR rekordéru, a druhá pak u kamery. Mezi těmito částmi je instalován samotný UTP kabel, který zajišťuje přenos napájení, videosignálu a má vyhrazený přenosový pár i pro přenos zvukového signálu z mikrofonu.

5. ZÁZNAM KAMER

V dnešní době kamerové systémy pro záznam obrazu využívají speciální digitální videorekordéry (DVR), které ukládají videozáznam na hard-disk (HDD) uložený přímo ve videorekordéru. Většina videorekordérů je dnes  vybavena videoserverem díky němuž se můžete podívat na živý obraz i záznam pomocí internetového prohlížeče nebo softwaru a můžete jej i plně konfigurovat. Alternativou videorekornéru může být "standartní PC", do kterého lze přidat videokarta, která se zapojuje do PCI slotu a obvykle má 4 kamerové vstupy a je možno zapojit více karet najednou (převážně až 4 karty). Aby tento systém fungoval jak má, je nutné mít nainstalovaný speciální zabezpečovací software pro nastavení, ukládaní videa, obsluhu a konfiguraci kamer (tento software je součástí zakoupené karty).

"Standardní PC" - počítač vyhrazený pouze pro kamerový systém, splňující technické parametry pro instalaci.

RADA:
Vždy zvažte do jakých prostor budete instalovat kamerový systém.

Jedná li se o venkovní nebo vnitřní prostory. Každá kamera má své přesné místo použití.
Pokud si nejste jisti správným výběrem kamery nebo máte nejasnosti, obraťte se na nás, rádi Vám poradíme.

 
Řazení produktů Seřadit:
Počet produktů na stránce
Zobrazit pouze:
 

Kamera IP 2 Megapixel - venkovní, objektiv 12mm

Kamera IP 2 Megapixel - venkovní, objektiv 12mm
Cena:4 190.00 Kč
Uvedená cena bez DPH
Dostupnost: Dostupnost do 2 dnů
Počet kusů ks
Více info

Kamera IP 2 Megapixel - vnitřní, PoE, objektiv 4mm

Kamera IP 2 Megapixel - vnitřní, PoE, objektiv 4mm
Cena:3 777.00 Kč
Uvedená cena bez DPH
Dostupnost: Dostupnost do 2 dnů
Počet kusů ks
Více info

Kamera IP 2 Megapixel - vnitřní, PoE, objektiv 6mm

Kamera IP 2 Megapixel - vnitřní, PoE, objektiv 6mm
Cena:3 777.00 Kč
Uvedená cena bez DPH
Dostupnost: Dostupnost do 2 dnů
Počet kusů ks
Více info

Kamera IP 2 Megapixel - vnitřní DOME IR, objektiv 6mm

Kamera IP 2 Megapixel - vnitřní DOME IR, objektiv 6mm
Cena:3 860.00 Kč
Uvedená cena bez DPH
Dostupnost: Dostupnost do 2 dnů
Počet kusů ks
Více info

Kamera IP 2 Megapixel - vnitřní DOME IR, objektiv 8mm

Kamera IP 2 Megapixel - vnitřní DOME IR, objektiv 8mm
Cena:3 860.00 Kč
Uvedená cena bez DPH
Dostupnost: Dostupnost do 2 dnů
Počet kusů ks
Více info

IP 1,3Mpx CCD Speed Dome kamera 18x opt. zoom

IP 1,3Mpx CCD Speed Dome kamera 18x opt. zoom
Cena:62 983.00 Kč
Uvedená cena bez DPH
Dostupnost: na objednávku
Počet kusů ks
Více info

IP Speed Dome kamera 36x opt. zoom

IP Speed Dome kamera 36x opt. zoom
Cena:25 182.00 Kč
Uvedená cena bez DPH
Dostupnost: na objednávku
Počet kusů ks
Více info

DVR 4. kanál. TURBO HD DS7204HGHI-SH/A

DVR 4. kanál. TURBO HD DS7204HGHI-SH/A
Cena:3 770.00 Kč
Uvedená cena bez DPH
Dostupnost: skladem
Počet kusů ks
Více info

DVR 8. kanál. TURBO HD DS7208HGHI-SH/A

DVR 8. kanál. TURBO HD DS7208HGHI-SH/A
Cena:6 280.00 Kč
Uvedená cena bez DPH
Dostupnost: skladem
Počet kusů ks
Více info

DVR 16. kanál. TURBO HD DS7216HGHI-SH/A

DVR 16. kanál. TURBO HD DS7216HGHI-SH/A
Cena:9 990.00 Kč
Uvedená cena bez DPH
Dostupnost: skladem
Počet kusů ks
Více info

IP videoserver H.264 - 4 kanály D1

IP videoserver H.264 - 4 kanály D1
Cena:5 975.00 Kč
Uvedená cena bez DPH
Dostupnost: Dostupnost do 2 dnů
Počet kusů ks
Více info

HJKT1 spojka lisovací gelem plněná, spoj 2 drátů 0,4-0,7mm

HJKT1 spojka lisovací gelem plněná, spoj 2 drátů 0,4-0,7mm
Cena:2.00 Kč
Uvedená cena bez DPH
Dostupnost: skladem
Počet kusů ks
Více info

HJKT2 spojka lisovací gelem plněná, spoj 2 drátů 0,4-0,9mm

HJKT2 spojka lisovací gelem plněná, spoj 2 drátů 0,4-0,9mm
Cena:2.00 Kč
Uvedená cena bez DPH
Dostupnost: skladem
Počet kusů ks
Více info

HJKT3 spojka lisovací gelem plněná, spoj 3 drátů 0,4-0,9mm

HJKT3 spojka lisovací gelem plněná, spoj 3 drátů 0,4-0,9mm
Cena:3.00 Kč
Uvedená cena bez DPH
Dostupnost: skladem
Počet kusů ks
Více info

Přepěťová ochrana ACAR 5x230V včetně vaničky 1,5U pro 19

Přepěťová ochrana ACAR 5x230V včetně vaničky 1,5U pro 19
Cena:580.00 Kč
Uvedená cena bez DPH
Dostupnost: skladem
Počet kusů ks
Více info